niedziela, 30 marca 2014

Ketsumeishi

Ketsumeishi (ケツメイシ) to japońska hip-hopowa grupa powstała w 1993 roku. Zespół tworzą:Ryo (MC),Ryoji (WOKAL),Okura (大蔵) (MC) I DJ KOHNO.
Kwartet w swej muzyce łączy hip-hop z reggae oraz innymi gatunkami. Teksty często są o naturze, miłości i pokoju, które idealnie pasują do śpiewania i rapowania. Ich chwytliwe rytmu sprawią,że z trudem usiedzisz w miejscu :)
Warto zapoznać się z twórczością tego zespołu, a zwłaszcza z niektórymi teledyskami.Opowiadane w nich historie współgrają z rapowanym,/śpiewanym tekstem. Nie trzeba znać japońskiego,aby zostać oczarowanym przez te mini produkcje. Może różnimy się kulturą i językiem,ale w sferze emocji jesteśmy do siebie podobni.






See more at:

Rake

Rake to japoński piosenkarz, gitarzysta i tekściarz  pochodzący z miasta Sendai. Jego przygoda z muzyką zaczęła się w młodym wieku od nauki gry na gitarze. W liceum był członkiem zespołu hard rockowego. Dopiero jako student Rake zaczął rozważać karierę piosenkarza. Po ukończeniu studiów artysta występował na licznych eventach w swoim rodzinnym mieście. Dzięki temu został zauważony przez agenta, który zaproponował mu kontrakt. Rake zadebiutował w 2010 singlem Fly away.








czwartek, 27 marca 2014

Sukima Switch

 Sukima Switch (スキマスイッチ) to japońskie jazzowe duo składające się z Takuya Ōhashi  (9.05.1978) i Shintarō Tokita ( 25.02.1978). Panowie drają razem od 2003 roku.Ōhashi śpiewa, gra na gitarze i harmonice podczas gdy klawiszowiec Tokita nadzoruje produkcję.Inne instrumenty słyszane w piosenkach grane są przez zaproszonych gości lub muzyków studyjnych. Ich muzyka to mieszanka jazzu i popu co owocuje łatwo wpadającymi do ucha melodiami.
Utwory z  ósmego singla, Guarana, znalazły się na ścieżce dźwiękowej filmowej adaptacji mangi Rough.






Netografoa/ Więcej (ang.)

środa, 26 marca 2014

BUCK-TICK

 Buck-Tick to jedn z pionierskich zespołów nurtu visual kei, posiadający swoje własne, unikalne brzmienie. Grupa powstała w 1983 roku w mieście Fujioka. 
Nastoletni Hisashi Imai miał pomysł na zespół jednak nie potrafił grać na żadnym instrumencie.Swoim pomysłem zaraził kolegę Yutaka Higuchi. Obaj panowie zaczęli ćwiczyć grę - Imai na gitarze, Higuchi na gitarze basowej. Higuchi zapytał swojego przyjaciela Hidehiko Hoshino czy chciałby dołączyć do zespołu. Hoshino był wysoki i przystojny dlatego Higuchi chciał przekonać go, żeby został wokalistą zespołu, jednak Hoshino był zainteresowany graniem na gitarze. Dlatego też, wokalistą zespołu został przyjaciel Ima, Araki. Atsushi Sakurai, buntowniczy samotnik z klasy Ima, zgłosił się na ochotnika jako perkusista. Ima nazwał zespół Hinan Go-Go ("Hinan" krytyka po japońsku). Z czasem panowie zaczęli grywać na lokalnych eventach. Zaczynali od coverów zespołu The Stalin. Od początku panowie starali się swoim imagne odróżnić się od tłumu. Występowali z irokezami na głowie; z czasem dodali biały makijaż.
Kiedy Ima ukończył liceum, razem z Arakim przeniósł się do Tokyo, gdzie uczęszczał do szkoły projektowania. Rok później liceum ukończyli Higuchi i Hoshino. Obaj także przenieśli się do Tokyo - Higuchi uczęszczał do szkoły biznesu a Hoshino uczył się gotować. Jednakże panowie wracali do domu na weekend aby razem ćwiczyć i  grać koncerty. Podczas lata 1984 nazwa zespołu uległa zmianie na  Buck-Tick. Nazwa ta wywodzi się z kreatywnego zapisu słowa "bakuchiku" (petarda). W tym czasie zespół zaczął występować z oryginalnymi utworami pisanymi przez  Imai i Hoshino. Rodzice Sakuraia nie pozwolili mu przenieść się do Tokyo. Był wiec jedynym członkiem zespołu, który pozostał w Gunma, co nie najlepiej wpływało na jego samopoczucie. Spędzał czas chodząc na koncerty i oglądał występy zespołów w TV. Dzięki temu doświadczeniu Sakurai stwierdził, że nie chce być perkusistą tylko wokalistą. Brat Higuchiego Yagami grał w zespole SP. Kiedy wokalista SP odszedł z zespołu Sakurai chciał dołączyć do zespołu, jednak Yagami grzecznie odmówił. Wkrótce potem SP rozpadło się. Jednakże w tym samym czasie reszta zespołu nie miała się lepiej.Kompozytorskie umiejętności Imy rozwijały się podczas gdy Araki nie mógł dotrzymać mu kroku. Zespół podają trudną decyzję o rozstaniu się z Arakim. Sakurai przekonał swoich kolegów aby pozwolili mu być wokalistą. Grupie brakowało perkusisty. Miejsce to szybko zajął Yagami, który został przekonany przez brata, że najlepszym sposobem na otrząśniecie się po rozpadzie jego zespołu było dołączenie do Buck-Tick. Od tego czasu skład zespołu nie ulegał zmianom.
Przez trzy dekady panowie wydali 18 studyjnych albumów i eksperymentowali z wieloma różnymi gatunkami muzycznymi -  punk, dark wave, electronic, industrial, gothic, rock. Członkowie zespołu pracują również nad solowymi projektami i współpracują z wieloma artystami, zarówno japońskimi jak i zagranicznymi, takimi jak Maki Fujii (Soft Ballet), Issay (Der Zibet), Kiyoshi (Media Youth, Spread Beaver), Masami Tsuchiya (Ippu-Do), Raymond Watts (PIG), Sascha Konietzko (KMFDM), Clan of Xymox, Robin Guthrie (Cocteau Twins) i Kelli Ali (Sneaker Pimps).





Netografia/ Więcej (ang.) 
BUCK-TICK JaMe
ANN BUCT-TICK 

Jesteś ciekaw Czytelniku o czym panowie śpiewają? 
Zajrzyj na notgreatestsite


wtorek, 25 marca 2014

Nightmare

Nightmare (ナイトメア ) to japoński zespół visual kei powstały  w  mieście Sendai. Zespół założyli w styczniu 2000 roku Sakito (29.06.1981, gitara) i Hitsugi (5.03.1982, gitara). Nazwę zespołu zaproponował Hitsugi. Skład zespołu wkrótce się powiększył o basistę Ni-ya, którego zaprosił Sakito oraz wokalistę Yomi, któremu członkostwo w zespole zaproponował Hitsugi. Perkusista Zannin dołączył do grupy po tym jak dowiedział się, że jego kolega z klasy zakłada zespół. (Tak, tak. Zespół powstał kiedy większość panów uczęszczała jeszcze do liceum.) Młodzi muzycy zaczynali od coverów swoich ulubionych zespołów X Japan i Luna Sea zanim zaczęli tworzyć własną muzykę.Gdy panowie zbierali doświadczenie grywając w live housach i na małych koncertach organizowanych na terenie ich rodzinnego miasta perkusista odszedł z zespołu. Zastąpił go Ruka. Od tego czasu skład zespołu nie ulegał zmianom.
Krótko potem, wraz z innymi zespołami, grupa jeździła na krótkie trasy koncertowe po regionie.
W  2003 Nightmare podpisał kontrakt z Nippon Crown i wydał krążek "Believe".  Trzy miesiące później na sklepowych półkach można było znaleźć krążek "Akane/Hate/Over". Pod koniec roku panowie zadebiutowali swoim pierwszym studyjnym albumem "Ultimate Circus".

 Sakito, Ni~ya, Yomi, Ruka, Hitsugi





Netografia / Więcej na (ang.):